Strefa SPA

Oferujemy: masaże, kąpiele, rytuały.
Kosmetyki używane w naszym SPA są 100% ekologiczne oraz certyfikowane.

Strefa SPA

Oferujemy: masaże, kąpiele, rytuały.
Kosmetyki używane w naszym SPA są 100% ekologiczne oraz certyfikowane.

masaże

Zabiegi należy rezerwować z wyprzedzeniem (minimum 2 dni) bezpośrednio u Pani Gosi masażystki pod numerem: 502 443 326.

MASAŻ RELAKSACYJNY

Masaż z terapią relaksacji układów nerwowych ma na celu odprężenie i zrelaksowanie całego ciała.  Zalecany jest praktycznie każdemu, szczególnie osobom narażonych na ciągły stres, przemęczonych, przepracowanych. Dzięki delikatnemu dotykowi następuje rozluźnienie układu współczulnego i przywspółczulnego co prowadzi do głębokiego odprężenia i relaksu. Regularnie wykonywany wpływa wyciszająco na układ nerwowy.

Korzyści z masażu:

MASAŻ CIEPŁYMI OLEJKAMI Z ELEMENTAMI AROMATERAPII

Aromaterapia jest metodą medycyny naturalnej, znanej od wieków. Wspominki o leczniczym działaniu olejków czy ziół możemy znaleźć już w Biblii. Nazwa “aromaterapia” wywodzi się z języka francuskiego i oznacza “leczenie zapachami”. Aromaterapia jest metodą o wszechstronnym działaniu. Olejki eteryczne aplikować można nie tylko poprzez wdychanie, zbawienny wpływ na zdrowie mają również kąpiele, masaże czy kompresy.

Masaż aromaterapeutyczny polecany jest przy:

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie techniki masażu relaksacyjnego, termoterapii oraz akupresury. W naszym SPA proponujemy Państwu masaż kamieniami bazaltowymi lub kamieniami solnymi.

Kamienie, którymi przeprowadzany jest masaż wykonane są z bazaltu, czyli zastygłej lawy wulkanicznej lub soli. Kamenie wydobywane są z obszarów czystych ekologicznie o wysokiej aktywności wulkanicznej (m.in.. Bali, Hawaje). 

Gorące kamienie ułożone w odpowiednich miejscach wywołują w naszym ciele bodźce mechaniczne i termiczne, na które reagują skóra, mięśnie, a także układ limfatyczny i krwionośny.

Wpływ zabiegu na organizm:

MASAŻ ZIOŁOWYMI STEMPLAMI

Masaż praktykowany w Tajlandii już od 400 lat. Polega na przystawianiu wcześniej przygotowanych jednorazowych sakiewek z ziołami. Przed rozpoczęciem masażu sakiewki zanurza się w gorącym oleju, aby wydobyć terapeutyczne działanie ziół oraz ich aromat, który działa jak aromaterapia. 

  W stemplach znajduje się tradycyjna tajska mieszanka ziół: kurkuma, trawa cytrynowa,  kamfora.  Używa się również do masażu zielonej herbaty, kardamonu bądź goździków. Stemple zanurzone w ciepłym olejku delikatnie rozluźniają ciało i odżywiają komórki. 

Korzyści płynące z masażu:

masaż lomi-lomi nui

W języku hawajskim ,,lomi-lomi” znaczy dotyk, naciska na podwójne ,,lomi” podkreśla siłę i moc dotyku. ,,Nui” oznacza ,,ważny, wyjątkowy”. Lomi-lomi nui to masaż o wyjątkowym dotyku dającym uczucie błogości przenikające duszę i ciało.

Masaż Lomi-Lomi jest masażem świątynnym, gdzie w tradycji hawajskiej stół do masażu był kamiennym ołtarzem, a obrzęd lomi-lomi nui praktykowali w świątyniach kahuni – mistrzowie uzdrawiania.

Rytuał służył duchowemu oczyszczeniu i pomagał człowiekowi w przełomowym momencie życia. 

Lomi-Lomi nui to subtelny masaż całego ciała, który wykonuje się dłońmi lub przedramieniami. Powoduje obniżenie napięcia mięśni i usuwa również wewnętrzne blokady. W naturalny sposób leczy psychikę, ponieważ w naszym ciele zapisana jest pamięć dawnych przeżyć i emocji. 

masaż peloha

Masaż PeLoHa (Peace & Love & Harmony) to głęboki, uzdrawiający, działający na wielu poziomach masaż olejowy całego ciała. Jego twórca Alan Earle rozwijał swą metodę przez 25 lat.

Łączy ona tradycyjne techniki masażu z energetycznymi formami uzdrawiania, które przywracają naturalny przepływ energii w ciele, pobudzają i harmonizują czakry oraz odblokowują kanały meridianowe.

Masaż działa na poziomie umysłu, ciała i duszy. Eliminuje objawy stresu, oczyszcza organizm z toksyn (fizycznych oraz intelektualnych) doenergetyzowuje ciało oraz sprawia, że przepełnia nas uczucie błogostanu.  

TERAPIA CZASZKOWO – KRZYŻOWA

Terapia czaszkowo – krzyżowa to terapia dotykowa, mająca na celu doprowadzenie do swobodnego przepływu w organizmie płynu mózgowo – rdzeniowego. 

Nasze ciało jest niezwykle wrażliwe. Reaguje na wszystko. Kiedy jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi, płyn mózgowo-rdzeniowy przepływa swobodnie przez całe ciało, obmywając komórki nerwowe. Taki swobodny przepływ utrzymuje i gwarantuje równowagę fizyczną i psychiczną naszego organizmu. Kiedy jednak przeżywamy stres lub pojawia się uszkodzenie ciała następuje zaburzenie przepływu płynu mózgowo rdzeniowego, co w konsekwencji prowadzi do blokad. Takie blokady nasze ciało odczuwa jako ból. Ból zawarty w komórkach. Ból ten to zachowane w naszym ciele wszystkie przykre przeżycia jakie nas dotknęły lub zraniły.  Terapeuta przez delikatny dotyk uwalnia napotkane napięcia i pozwala płynowi przywołać pierwotną matrycę swobodnego przepływu. Dzięki temu oba układy: nerwowy i krążenia zaczynają funkcjonować bez zarzutu i powracają naturalne uzdrawiające siły organizmu. 

W wyniku cyklu zabiegów terapeuta pomaga przywrócić naturalne, pierwotne umiejętności samoregulacji organizmu. Co jest celem terapii czaszkowo-krzyżowej. 

ZABIEGI ZDROWOTNE Z UŻYCIEM BŁOTA SYBERYJSKIEGO

Główne korzyści płynące z zabiegów z błotem syberyjskim:

RYTUAŁY PIELĘGNACYJNE SPA

Jak sama nazwa wskazuje, wybierając rytuał SPA godzimy się na przeżywanie doznań wszystkimi zmysłami. Rytuały to połączenie kojącego dotyku, wyciszającej muzyki, pięknych zapachów i kolorów. Terapeuta przed przystąpieniem do rytuału okadza gabinet kadzidłami, włącza uspokajającą muzykę podczas gdy klient korzysta z kąpieli stóp w wodzie z solą, olejkami eterycznymi oraz płatkami róż.  Następnie wykonywany jest peeling całego ciała, maska bogata w substancje odżywcze oraz relaksacyjny masaż ciała nawilżającym masłem. To połączenie zabierze Cię w krainę przyjemności i błogiego relaksu. 

Do wyboru proponujemy naszym klientom trzy warianty zapachowe – każdy znajdzie coś dla siebie:

Kąpiele relaksacyjne

Sanus per aquam, czyli zdrowie przez wodę. Nikogo nie trzeba przekonywać o relaksacyjnych właściwościach kąpieli. Nasze kąpiele są ucztą dla zmysłów.  Kąpiel przy świecach z aromatyczną solą oraz pływającymi na powierzchni wody płatkami kwiatów to idealny sposób na wyciszenie po długim dniu. 

Idealny sposób na relaks dla osób zestresowanych, przepracowanych, zmęczonych psychicznie oraz fizycznie.

pakiet

Rytuał i Kąpiel

…dla pełnego odprężenia i całkowitego relaksu…

pakiet

Rytuał i Kąpiel

…dla pełnego odprężenia i całkowitego relaksu…

ZABIEGI U FIZJOTERAPEUTY