Strefa SPA

Akupunktura kosmetyczna

Strefa SPA

Akupunktura kosmetyczna

kamertony

Akupunktura kosmetyczna wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, która praktykowana jest od tysięcy lat. Podczas zabiegów używane są maleńkie igły, które delikatnie umieszczane są w skórze.

Wybór techniki zależy od celu jaki chcemy osiągnąć, możemy działać wzdłuż określonych punktów na kanałach energetycznych, zwanych meridianami, gdzie oddziałują z leżącymi poniżej tkankami, poruszając energię tym samym wpływając na funkcjonowanie całego organizmu, nie tylko twarzy. Jeśli celem jest poprawa owalu twarzy i przeciwdziałanie opadaniu skóry, stosujemy metodę liftingującą. Aby poprawić napięcie używa się techniki zwanej tonowaniem mięśni. Niezależnie od wyboru metody, do umieszczenia igły w skórze używana jest „technika lecącej igły”, która jest bardzo wyrafinowaną sztuką wprowadzania igły, jednocześnie stymulującą Qi.

Akupunktura twarzy stymuluje także własną reakcję uzdrawiania organizmu, można przy okazji łagodzić ból w ciele, uwolnić napięcie, poprawić funkcjonowanie narządów wewnętrznych, bądź zneutralizować brak równowagi emocjonalnej. Jest to zabieg działający od wewnątrz i na zewnątrz, jednocześnie wspiera organy wewnętrzne i działa na wygląd skóry. Niektórzy nazywają go naturalnym botoxem, gdyż znacznie poprawia wygląd bez inwazyjnych oszczykiwań i związanych z nimi skutków ubocznych. Systematyczne stosowanie zapobiega deformacji skóry na skutek działania siły grawitacji.

Akupunktura twarzy wykorzystuje także moc pozytywnych mikro-urazów, aby zwiększyć przepływ krwi i produkcję kolagenu na twarzy.  Pozytywne mikrourazy to zasadniczo bardzo małe uszkodzenia powstałe w skórze i tkankach leżących pod nią, podobne do uszkodzeń powstałych w tkance mięśniowej podczas wykonywania rygorystycznych ćwiczeń.  Naturalna reakcja lecznicza organizmu na te mikro-uszkodzenia spowodowane akupunkturą twarzy niesie ze sobą szereg korzyści.

Korzyści akupunktury kosmetycznej:

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

Zabieg zakończony jest delikatnym, relaksującym masażem, z użyciem technik klasycznych, bańki chińskiej, oraz gua sha. Ilość zabiegów jest dobierana indywidualnie. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Zaleca się serię składającą się z 10 zabiegów (dla najlepszych efektów wykonywanych 2 razy w tygodniu). Po ukończeniu serii dla utrzymania efektu zalecany jest jeden zabieg akupunktury kosmetycznej w miesiącu.

Zabiegi należy rezerwować z wyprzedzeniem
pod numerem telefonu: 511 322 305.
Prosimy o płatność w gabinetach tylko gotówką.

Zabiegi należy rezerwować z wyprzedzeniem pod numerem telefonu: 511 322 305.
Prosimy o płatność w gabinetach tylko gotówką.