Strefa SPA

Masaże

Strefa SPA

Masaże

MASAŻ RELAKSACYJNY

Masaż z terapią relaksacji układów nerwowych ma na celu odprężenie i zrelaksowanie całego ciała.  Zalecany jest praktycznie każdemu, szczególnie osobom narażonych na ciągły stres, przemęczonych, przepracowanych. Dzięki delikatnemu dotykowi następuje rozluźnienie układu współczulnego i przywspółczulnego co prowadzi do głębokiego odprężenia i relaksu. Regularnie wykonywany wpływa wyciszająco na układ nerwowy.

Korzyści z masażu:

MASAŻ CIEPŁYMI OLEJKAMI Z ELEMENTAMI AROMATERAPII

Aromaterapia jest metodą medycyny naturalnej, znanej od wieków. Wspominki o leczniczym działaniu olejków czy ziół możemy znaleźć już w Biblii. Nazwa “aromaterapia” wywodzi się z języka francuskiego i oznacza “leczenie zapachami”. Aromaterapia jest metodą o wszechstronnym działaniu. Olejki eteryczne aplikować można nie tylko poprzez wdychanie, zbawienny wpływ na zdrowie mają również kąpiele, masaże czy kompresy.

Masaż aromaterapeutyczny polecany jest przy:

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie techniki masażu relaksacyjnego, termoterapii oraz akupresury. W naszym SPA proponujemy Państwu masaż kamieniami bazaltowymi.

Kamienie, którymi przeprowadzany jest masaż wykonane są z bazaltu, czyli zastygłej lawy wulkanicznej lub soli. Kamenie wydobywane są z obszarów czystych ekologicznie o wysokiej aktywności wulkanicznej (m.in.. Bali, Hawaje). 

Gorące kamienie ułożone w odpowiednich miejscach wywołują w naszym ciele bodźce mechaniczne i termiczne, na które reagują skóra, mięśnie, a także układ limfatyczny i krwionośny.

Wpływ zabiegu na organizm:

MASAŻ ZIOŁOWYMI STEMPLAMI

Masaż praktykowany w Tajlandii już od 400 lat. Polega na przystawianiu wcześniej przygotowanych jednorazowych sakiewek z ziołami. Przed rozpoczęciem masażu sakiewki zanurza się w gorącym oleju, aby wydobyć terapeutyczne działanie ziół oraz ich aromat, który działa jak aromaterapia. W stemplach znajduje się tradycyjna tajska mieszanka ziół: kurkuma, trawa cytrynowa,  kamfora.  Używa się również do masażu zielonej herbaty, kardamonu bądź goździków. Stemple zanurzone w ciepłym olejku delikatnie rozluźniają ciało i odżywiają komórki. 

Korzyści płynące z masażu:

masaż lomi-lomi nui

W języku hawajskim ,,lomi-lomi” znaczy dotyk, naciska na podwójne ,,lomi” podkreśla siłę i moc dotyku. ,,Nui” oznacza ,,ważny, wyjątkowy”. Lomi-lomi nui to masaż o wyjątkowym dotyku dającym uczucie błogości przenikające duszę i ciało.

Masaż Lomi-Lomi jest masażem świątynnym, gdzie w tradycji hawajskiej stół do masażu był kamiennym ołtarzem, a obrzęd lomi-lomi nui praktykowali w świątyniach kahuni – mistrzowie uzdrawiania.

Rytuał służył duchowemu oczyszczeniu i pomagał człowiekowi w przełomowym momencie życia. 

Lomi-Lomi nui to subtelny masaż całego ciała, który wykonuje się dłońmi lub przedramieniami. Powoduje obniżenie napięcia mięśni i usuwa również wewnętrzne blokady. W naturalny sposób leczy psychikę, ponieważ w naszym ciele zapisana jest pamięć dawnych przeżyć i emocji. 

Zabiegi należy rezerwować z wyprzedzeniem
pod numerem telefonu: 511 322 305.
Prosimy o płatność w gabinetach tylko gotówką.

Zabiegi należy rezerwować z wyprzedzeniem pod numerem telefonu: 511 322 305.
Prosimy o płatność w gabinetach tylko gotówką.